KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17102021
nr 1710 2021
Eva Ljungdahl
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad. Olja på duk, 48x48 cm, yttermått inklusive ram: 56x56 cm
Eva Ljungdahl, född 1946 i Sundsvall, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 16 juni 2025
kl 18:05:39
15/6 14:01:13
16 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Eva Ljungdahl
Läs mer om Eva Ljungdahl